نمای شیشه ای فریم لس


نمای شیشه ای فریم لس
Frameless System


نمای شیشه ای فریم لس یکی دیگر از انواع نماهای شیشه ای محسوب می‌شود که به طور کلی به ۲ طیف اصلی زیر تقسیم می‌گردد.

سیستم نمای شیشه ای فریم لس یوچنلی
»» در این سیستم از پروفیل‌های آلومینیومی‌ تولید شده به‌روش اکسترود ( با ابعاد مختلف بسته به ارتفاع و بارهای وارده بر نما ) استفاده می‌گردد که به صورت عمودی و افقی جهت ایجاد سازه اصلی نمای شیشه ای مورد کاربرد قرار میگیرد.
در سازه نمای شیشه‌ای فریم لس یوچنلی نیز از نبشی و براکت دارای سوراخ لوبیایی جهت ایجاد سازه با قابلیت دفع مخاطرات مربوط به زلزله و تکانه‌های ناشی از تحرکات آنی ساختمان استفاده می‌گردد.
مانند سایر پروفیل‌های آلومینیومی‌ می‌توان در رنگ آمیزی پروفیل‌های آلومینیومی‌ این نوع نمای شیشه ای نیز از طیف‌های گسترده رنگی ( رنگ‌های پودری الکترواستاتیک – دکورال و آنادایز ) استفاده نمود.

همچنین شیشه‌های مورد استفاده در این نوع نمای شیشه ای در مینیمم حالت بایستی به صورت سکوریت در نطر گرفته شده که با اسپیسرهایی با نام یوچنل ( که خود به ۲ دسته گسسته و پیوسته تقسیم می‌گردد ) و چسب‌های استراکچرال مخصوص دوجداره سازی می‌گردد.

»» پس از آماده سازی شیشه‌های فریم لس یوچنلی جهت نصب آنها برروی فریم‌های آلومینیومی‌ از پروفیل آلومینیوم به نام فیکسچر شیشه استفاده می‌شود بدین صورت که فیکسچر برروی نوک دماغه پروفیل عمودی یا افقی کرتن وال پیج می‌شود و لبه آن در داخل پوچنل (که درون شیشه ۲ جداره است) گیردار می‌گردد و پس از آن واشر مخصوص (یا چسب استراکچرال) با عرض ۲۰ میلیمتر جهت فینیشینگ کار استفاده می‌شود.
در این سیستم هیج گونه درپوشی از خارج از نمای ساختمان استفاده نمی‌شود و فقط چسب ( با عرض ۲۰ میلیمتر ) از خارج از نما قابل رویت خواهد بود.

سیستم نمای شیشه ای فریم لس با زیر سازی آهنی
(قوطی ۴۰×۴۰)
در این سیستم معمولا از پروفیل‌های آهنی با ابعاد ۴۰*۴۰ میلیمتر و ۴۰*۲۰ میلیمتر برای ایجاده سازه اصلی ( به صورت اتصال صلب جوشی ) نمای شیشه ای استفاده می‌گردد.
پس از آن با پروفیل‌های آلومینیومی‌ تولیدی به روش اکسترود جهت ساخت فریم‌های آلومینیومی‌ استفاده می‌گردد که عمدتا به صورت دایکاستی اسمبل می‌شود.
همچنین شیشه‌های ۲ جداره و یا تک جداره داخل فریم‌های آلومنیومی‌ قرار گرفته و با پیچ بر روی سازه آهنی ایجاد شده نصب می‌گردد.
از مزایای این سیستم میتوان به قیمت مناسب آن اشاره نمود، همچنین عمده ایراد این سیستم آب‌بندی و هوابندی نامناسب به خصوص در مناطق شمالی و جنوبی کشور است.محاسبات استاتیکی کرتین وال – کلیک کنید …

محاسبات استاتیکی نمای شیشه ای کرتین وال محاسبات استاتیکی نمای شیشه ای فریم لس

“صحت عمل به تعهدات و رعایت اصول حرفه ای مشتری مداری برای ما جز مهترین اصول است.”